Asymmetric Digital Subscriber Line
این نوع خدمات برای مشترکین (مانند مشترکین خانگی) با مصرف کم مناسب می باشد. حداکثر سرعت قابل ارایه در هر مرکز مخابراتی بسته به امکانات آن مرکز متفاوت می باشد (جهت اطلاع از وضعیت مرکز با بخش فروش تماس گرفته شود) شناسه اینترنتی این نوع خدمات 1 عدد و معتبر است ولی به صورت پویا اختصاص می یابد و امکان تغییر آن به ایستا فقط با پرداخت ماهیانه مبلغ اضافه میسر می باشد. درگاه دریافت اطلاعات خرابی شماره تلفن پشتیبانی و پست الکترونیک می باشد و زمان اعزام کارشناس در صورت نیاز جهت رفع خرابی حداکثر 3 روز کاری و در مواردی شامل دریافت هزینه می باشد.

ADSL2+ Modem
مودم +ADSL2 دستگاهی جهت برقراری ارتباط مبتنی بر فناوری فوق با استفاده از خط تلفن است. مودم +ADSL2 برای این منظور از بازه فرکانسی خالی خط تلفن (25.875 کیلو هرتز تا 2200 کیلوهرتز) که برای تماس صوتی ( صفر تا 4 کیلوهرتز) استفاده نمی شود، بهره برده و ارتباط پر سرعتی تا حداکثر 24 مگابیت دریافت و 1 مگابیت ارسال را فراهم می سازد. سرعت نهایی ارتباط در عمل تابع پارامترهای مختلفی می باشد که یکی از مهمترین آنها، مسافت است. حداکثر فاصله بین مودم و تجهیزات سرویس دهنده، 4 کیلومتر است. البته این میزان بسته به جنس و قطر زوج کابل استفاده شده ممکن است در بهترین شرایط به 8 کیلومتر نیز برسد. خلاف آن نیز صادق است، هرچه قطر زوج کابل کمتر و جنس آن نامرغوب تر باشد، سرعت و به تبع آن حداکثر فاصله کاهش می یابد.

اینترنت پر سرعت +ADSL2
اتصال به شبکه جهانی اینترنت از طریق ارتباط +ADSL2 یکی از روشهای دسترسی به اینترنت با سرعت بالاتر از روش قدیمی Dialup با حداکثر سرعت 56 کیلوبیت یا خطوط ISDN با سرعت 128 کیلوبیت است که با نرخ تبادل داده مختلف از 64 کیلوبیت تا 4 مگابیت در سطح کشور و توسط عرضه کنندگان به متقاضیان ارایه می گردد و به نام اینترنت پرسرعت در میان کاربران ایرانی شناخته می شود. لازم به ذکر است در حال حاضر و در کشورهای پیشرفته حتی از فیبر نوری برای برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت برای کاربران نهایی استفاده می شود و از فناوری DSL فقط در موارد محدود که امکان بهره گیری از دیگر تکنولوژی های با سرعت بالا نباشد، استفاده می شود.

اینترنت +ADSL2 رایاسپهر
ارایه خدمات اینترنت +ADSL2 یکی از عمده فعالیتهای شرکت اوراکل اینترنت می باشد که با استفاده از تکنولوژی DSL، اینترنت را با سرعتی مناسب در اختیار کاربران گرامی قرار می دهد. خدمات اوراکل اینترنت به صورت نا محدود ارایه می گردد، در نتیجه کاربر می تواند در هر ساعتی از شبانه روز و به هر میزان به تبادل داده با شبکه جهانی اینترنت بپردازد. اوراکل اینترنت خدمات خود را برای به 4 دسته کلی تقسیم نموده است که همه آنها بدون محدودیت در میزان ترافیک تبادل شده ارایه می گردد و تفاوت آنها در میزان اشتراک، تقارن سرعت ارسال و دریافت، شناسه معتبر پویا یا استاتیک و نیز تعداد آن و از همه مهمتر نحوه ارایه خدمات پشتیبانی است. در ادامه هر کدام به تفصیل توضیح داده شده است.

نحوه درخواست اینترنت پرسرعت +ADSL2 رایاسپهر
درصورتیکه مایلید به خانواده بزرگ کاربران +ADSL2 اوراکل اینترنت بپیوندید، می توانید با بخش فروش شرکت با شماره تلفن 23 23 36 88 تماس بگیربد و یا به آدرس sales [at] oracle.ir ایمیل بفرستید تا پس از بررسی تقاضای شما جهت ثبت نام و عقد قرارداد با شما تماس گرفته شود.

نحوه ثبت نام اینترنت پرسرعت +ADSL2 رایاسپهر
پس از تایید درخواست، شما می توانید با حضور در محل شرکت اقدام به تشکیل پرونده نمایید و در نهایت پس از اعلام رانژه خط تلفن مورد نظر جهت برقراری خدمات +ADSL2 از سوی مخابرات، قرارداد دریافت خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 ببندید. در صورتیکه نمی توانید در محل شرکت حضور یابید، بخش فروش با اعزام پیک به منزل و یا شرکت شما و دریافت مدارک موردنیاز اقدام به تشکیل پرونده جهت ارسال خط تلفن شما به مخابرات برای انجام رانژه می کند و پس از اعلام رانژه خط تلفن مورد نظر جهت برقراری خدمات +ADSL2 از سوی مخابرات مجددا با اعزام پیک قرارداد دریافت خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 در محل شما منعقد می شود.